OPI Fon

İkinci Hisse Senedi Yoğun Fon - OPI

  • OPI Fon videomuzu izleyin

Risk Durumu
Fon hakkında detaylı bilgi

Fonun Stratejisi


Fon, Borsa İstanbul’da Hisse Senedi Piyasası’nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle temettü verimi yüksek hisse senetlerinde orta/uzun vadeli yatırım yapar. Bir hisse senedinde toplam portföyün %10‘undan fazlası olacak tutarda yatırım yapmaz. Yatırım yapılacak şirketlere karar verirken, geçmiş dönemdeki temettü verimi, ilgili yıldaki karı ve bir sonraki yılda temettü verme oranları dikkate alınır. Fonun amacı, temettü endeksinden ve temettü endeks fonlarından daha iyi getiri sağlamaktır. Bunu gerçekleştirirken de BİST 100 endeksinden daha iyi getiri sağlamayı hedeflemektedir.


Yatırımcı Profili

Temettü getirisi yüksek olan hisse senetlerine yatırım yaparak sermaye kazancı elde etmek isteyen, yüksek risk profilli yatırımcılar için uygundur.


İşlem Kanalları

TEFAS aracılığı ile tüm banka ve aracı kurumlar, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler E-şube ve şubeleri.


Neden OPI

  • Profesyonel fon yönetimi, uygun portföy dağılımı ile yüksek pozitif getirili ay oranı.
  • Temettü verimliliği yüksek hisse senetleri aracılığı ile orta/uzun vadede sermaye kazancına ortak olma imkanı.
  • BIST 100 Getiri Endeksi üzerinde getiri imkanı,
  • Vade günü beklemeden, minimum tutar zorunluluğu olmadan kolay alış/satış imkanı.
  • Hisse senedi yoğun fon niteliğine sahip fonların alım - satım kazançları, %0 oranında stopaja tabidir.

Fon Yöneticimiz

Mehmet Taylan Tatlısu

Mehmet Taylan Tatlısu

Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 arası Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde çalışmıştır. 2005-2009 arası Garanti Bankası Genel Müdürlük Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir.2010 – 2014 yılları arasında Osmanlı Menkul’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.Datalar günlük güncellenmektedir.