OSD Fon

OSD - Osmanlı Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu

  • OSD Fon video 

Risk Durumu
Fon hakkında detaylı bilgi

Faizli Yatırım Fonu

Fon, yatırımlarını Türk lirası üzerinden kısa ve orta vadeli mevduat ve mevduat benzeri sabit getirili enstrümanlarda değerlendiren yatırımcılara hem likidite hem de getiri açısından iyi bir yatırım ürünü sunmayı amaçlamaktadır. Şirket ve hazine bono/tahvillerine yatırım yaparak, artan/azalan faiz ortamı içinde vadeyi belirli sınırların içinde tutmak koşuluyla mevduat faizi ve kıstas üzerinde getiri elde etmeyi amaçlamaktadır.

Yatırımcı Profili

  • Orta vadede nakit ihtiyacı olmayan ve mevduat üzeri getiri hedefleyen,
  • Yatırımlarını mevduat getirisi ile karşılaştıran,
  • Mevduata ve hazine bonolarına alternatif ürün ve getiri arayışında olan,
  • Özel sektör tahvillerindeki likidite avantajını kullanmak isteyen, aynı zamanda gösterge faiz ve TL mevduattan daha yüksek getiriyi hedefleyen,
  • Profesyonel fon yönetimi isteyen, uygun portföy dağılımı ve iyi bir araştırma ile en iyi özel sektör tahvillerine yatırım yapılmasına önem veren,
  • 60 gün nakit ihtiyacı olmayan veya minimum 60 günlük yatırım planlayan,
  • Özel sektör tahvillerindeki likidite düşüklüğünden etkilenmeden özel sektör tahvillerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar.

İşlem Kanalları

TEFAS aracılığı ile tüm banka ve aracı kurumlar, Osmanlı Yatırım e-şube ve şubeleri.

Neden OSD ?

Likidite: Mevduat ve bono/tahvil gibi yatırım araçlarına göre vade gününü beklemeden minimum tutar zorunluluğu olmadan 1 gün valör ile alış satış imkanı.

Yatırım getirisi: Fonun yatırım yaptığı yatırım araçları nedeni ile mevduattan daha yüksek getiri potansiyeli.

Kolay işlem: TEFAS aracılığı ile tüm banka ve aracı kurumlardan işlem yapılabilir.

Fon Yöneticimiz

Mehmet Taylan Tatlısu

Mehmet Taylan Tatlısu

Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 arası Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde çalışmıştır. 2005-2009 arası Garanti Bankası Genel Müdürlük Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir.2010 – 2014 yılları arasında Osmanlı Menkul’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.Datalar günlük güncellenmektedir.