Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Osmanlı Portföy Fonlarını Nasıl Alabilirim?
Osmanlı Portföy fonlarını Osmanlı Menkul Değerler hesabınız üzerinden ya da herhangi bir yatırım kuruluşu aracılığı ile Tefas sistemi üzerinden satın alabilirsiniz.
Paramı Osmanlı Portföy'e Yollayabilir miyim?
Osmanlı Portföy'ün anlaşmalı olduğu saklama bankaları ve Takasbank aracılığı ile para gönderiminde bulunabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz tutar ve yatırım yapılan tüm finansal varlıklarınız saklama bankası hesaplarından takip edilir.
Osmanlı Portföy Hangi Saklama Kuruluşu ile Çalışıyor?
Osmanlı Portföy Takasbank A.Ş, Denizbank ve Garanti Bankası aracılığı ile müşterilerine saklama hizmeti vermektedir.
Osmanlı Portföy Fonları ile İlgili Bilgilere Nereden Ulaşırım?
Osmanlı Portföy fonları ile ilgili bilgiler düzenli olarak internet sitesinde yayınlanmaktadır. Bu bilgileri Finansal Bilgiler menüsünde, getirilere ve fon performansına ilişkin bilgileri ise Hizmetlerimiz menüsü altındaki fon bültenlerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca tüm fon bilgilere Kamu Aydınlatma Platformundan da erişebilirsiniz.
Osmanlı Portföy Fon Performanslarını Nereden Takip Edebilirim?
Fon getirilerini Tefas üzerinden satılan fonlarımızda günlük çıkarılan fon bültenlerinden, Serbest fon verilerini ise aylık olarak yayınlanan fon raporlarından takip edebilirsiniz.
Serbest Fon Alabilir miyim?
Serbest fon yatırımı yapabilmek için Nitelikli Yatırımcı kriteri aranmaktadır. SPK kanununa göre en az 1 milyon TL tutarında nakit ve nakit benzeri varlığa sahip olan gerçek ve tüzel kişiler “Nitelikli Yatırımcı” olarak tanımlanmaktadır. Serbest fon alım öncesinde yatırımcının Nitelikli Yatırımcı beyanını iletmesi zorunludur.