Yatırım Felsefesi

Yatırım Felsefesi

Osmanlı Portföy Yönetimi, Yatırımcılar için getiri ve risk odaklı, her zaman artı getiri hedefli kişiye özel portföy yönetim hizmetleri sunmaktadır.

Yurtdışında yaygın olarak kullanılan ve portföy risklerini sınırlamak açısından büyük önemi olan türev piyasa ürünlerinin ülkemizde de kullanılmaya başlaması, başarılı Hedge Fonlarda tatbik edilen yatırım felsefelerinin yerli portföylere de uygulanmasına olanak sağlamıştır.

Amacımız dünyada başarısı kanıtlanmış olan modern stratejileri yatırımcılarımızın hizmetine sunarak, bugüne kadar ülkemizde kullanılmamış olan bu sistemlerin yaratacağı sinerjiyi müşterilerimize yansıtmaktır.

Portföy Yönetim felsefemizin ayırt edici özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • Yatırım kararlarının sadece makro ve mikro ekonomik bazda araştırmalara dayandırılması yerine, istatistiki, kantitatif ve sistematik yaklaşımlarla desteklenmesi,
  • Türkiye Garanti Bankası ve DenizBank bünyesinde saklama olanağı,
  • Birlikte belirleyeceğimiz Karşılaştırma Ölçütleri ile takip edilecek pörtföy performansı,
  • Performansa dayalı olan ücretlendirme ile sektörün en iyi fon yöneticilerini bünyemizde barındırabilme olanağı

Türk finansal piyasalarında birçok fonun kuruluşunu ve yönetimini gerçekleştirmiş, 90'lı yıllardan bu yana Türkiye ve Dünya piyasalarında yaşanan finansal türbülansları başarı ile yöneterek önemli deneyimler elde etmiş olan Portföy Yöneticilerimiz sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacaktır.