OPL Fon

İkinci Değişken Fon - OPL

Risk Durumu

Fonun Stratejisi


Fonun ana yatırım stratejisi, Rasyonet Emeklilik Fon Endeksi’ndeki hisse, TL Faiz ve Döviz varlık dağılımı baz alıp, benzer dağılım yapıp, varlık sınıfında daha iyi seçim yaparak tüm emeklilik fon endeksinden daha iyi getiri sağlamaktır.
Emeklilik Fonlarının kuruluşundan itibaren, emeklilik fonlarının ortalama getirisinin enflasyondan daha yüksek olduğu, negatif getirili ay oranının düşük olduğu ve emeklilik yatırımcılarının iyi bir karma varlık dağılımına sahip oldukları gözlenmektedir. Fon yöneticisi, varlık seçimi ve düşük giderlerle endeksten daha iyi getiri saplamayı hedeflemektedir. Fonun temel amacı; TL Faiz, Döviz faiz ve hisseden oluşan karma bir varlık dağılımı ile aylık bazda düzenli pozitif getiri ile enflasyon ve mevduatın üzerinde yüksek getiri sağlamaktır.


Yatırımcı Profili

Orta vadede nakit ihtiyacı olmayan, enflasyon ve TL mevduat üzeri getiri hedefleyen ve bu nedenle varlık seçimine dikkat eden yatırımcılar.


İşlem Kanalları

TEFAS aracılığı ile tüm banka ve aracı kurumlar, Osmanlı Yatırım e-Şube ve şubelerinden işlem yapılabilir.


Neden OPL

  • İyi varlık dağılımı ve seçimi ile birlikte enflasyon üzeri reel getiri hedefler.
  • Gösterge faiz ve TL mevduattan daha yüksek getiri fırsatı sunar.
  • Ortalama emeklilik fonlarının üzerinde getiri fırsatı sunar.

Fon Yöneticimiz

Mehmet Taylan Tatlısu

Mehmet Taylan Tatlısu

Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 arası Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde çalışmıştır. 2005-2009 arası Garanti Bankası Genel Müdürlük Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir.2010 – 2014 yılları arasında Osmanlı Menkul’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.

Datalar günlük güncellenmektedir.