OPH Fon

Birinci Hisse Senedi Yoğun Fon - OPH

  • OPH Fon videomuzu izleyin

Risk Durumu
Fon hakkında detaylı bilgi

Fonun Stratejisi


Fon, Borsa İstanbul’da Hisse Senedi Piyasası’nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle değer yaratma potansiyeline sahip ve temettü verimi yüksek hisse senetlerine orta/uzun vadeli yatırım yapar. Bir hisse senedinde toplam portföyün %10‘undan fazlası olacak tutarda yatırım yapmaz. Haber/olay bazlı hızlı fiyat hareketlerinde kısa süreli pozisyon alabilir ayrıca pahalı bulunan hisselerde pay vadeli kontratları aracılığı ile kısa veya ucuz bulunan hisselerde uzun pozisyon taşıyabilir.


Yatırımcı Profili

Hisse senetlerine yüksek oranda yatırım yapma isteği olan, yüksek risk profiline sahip ve orta/uzun vadede tasarruflarının büyümesini hedefleyen yatırımcılar için uygundur.


İşlem Kanalları

TEFAS aracılığı ile tüm banka ve aracı kurumlar, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler E-şube ve şubeleri.


Neden OPH

  • Profesyonel fon yönetimi, uygun portföy dağılımı ile yüksek pozitif getirili ay oranı.
  • Hisse senetleri aracılığı ile iyi varlık dağılımı,
  • BIST 100 Getiri Endeksi üzerinde getiri imkanı,
  • Vade günü beklemeden, minimum tutar zorunluluğu olmadan kolay alış/satış imkanı.
  • Hisse senedi yoğun fon niteliğine sahip fonların alım - satım kazançları, %0 oranında stopaja tabidir.

Fon Yöneticimiz

Mehmet Taylan Tatlısu

Mehmet Taylan Tatlısu

Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 arası Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde çalışmıştır. 2005-2009 arası Garanti Bankası Genel Müdürlük Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir.2010 – 2014 yılları arasında Osmanlı Menkul’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.Datalar günlük güncellenmektedir.