OPB Fon

Birinci Değişken Fon - OPB


  • OPB Fon video 

Fonun Stratejisi


Fonu oluşturan varlıkların seçim sürecinde Rasyonet Bileşik Emeklilik Fon Endeksi hisse senedi, faizli ürünler ve dövizli ürünler dağılımları baz alınır. Bu varlık sınıflarının oranlarına paralel şekilde fonun varlık dağılımı ayda bir kere güncellenir. Fon, varlık sınıflarında daha iyi varlıklar seçilerek ve giderler düşük tutularak, Rasyonet Bileşik Emeklilik Fon Endeksinden daha yüksek getiriyi hedeflemektedir.


Yatırımcı Profili

Enflasyon ve TL mevduat üzeri getiriyi, iyi varlık dağılımı ile hedefleyen yatırımcılar.


İşlem Kanalları

TEFAS aracılığı ile tüm banka ve aracı kurumlar, Osmanlı Yatırım e-Şube ve şubelerindan işlem yapılabilir.


Neden OPB

  • İyi varlık dağılımı ve seçimi ile enflasyon ve TL mevduat üzeri getiri imkanı.
  • Ortalama emeklilik fonlarının üzerinde getiri imkanı.
  • Profesyonel fon yönetimi, uygun portföy dağılımı ve varlık seçimi ile yüksek pozitif getirili ay oranı.
  • Vade gününü beklemeden, minimum tutar zorunluluğu olmadan 1 gün valör ile alış/satış imkanı.
  • Mevduata (%15) göre daha düşük stopaj oranı (%10) nedeni ile getiri üzerinden %5 oranında yüksek getiri sağlaması yanında fon katılma belgeleri satılana kadar verginin ötelenmesi söz konudur.

Fon Yöneticimiz

Mehmet Taylan Tatlısu

Mehmet Taylan Tatlısu

Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 arası Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde çalışmıştır. 2005-2009 arası Garanti Bankası Genel Müdürlük Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir.2010 – 2014 yılları arasında Osmanlı Menkul’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.Datalar günlük güncellenmektedir.