OSL Fon

OSL – Osmanlı Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

  • OSL Fon videomuzu izleyin

Risk Durumu
Fon hakkında detaylı bilgi


Varlık dağılımı günlük güncellenmektedir.Nakit Yönetim Fonu

Kamu borçlanma ve banka ile büyük Türk holding ve şirketleri ile onların iştiraklerinin borçlanma araçlarına yatırım yapar. Yabancı borçlanma aracına yatırım yapmaz. Ağırlıklı olarak vadesi 25 ile 90 gün arasında değişen kamu borçlanma ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yapar. Fona aynı gün giriş çıkış yapılabildiğinden fonun sahip olduğu varlıkların vadesi kısadır. Bu nedenle fon toplam değerinin %80’i devamlı olarak borçlanma araçlarında değerlendirilir. Fon mevduat, yabancı borçlanma aracı ve ters repo işlemlerine yatırım yapmaktadır. Günlük bazda diğer faizli enstrümanlara göre daha iyi alternatif sunar.

Yatırımcı Profili

Günlük ve haftalık mevduat faizine göre daha iyi getiri alarak likit kalmayı tercih eden yatırımcılar.

İşlem Kanalları

TEFAS aracılığı ile tüm banka ve aracı kurumlar, Osmanlı Yatırım e-şube ve şubeleri. TEFAS’tan alınması halinde saat 13:30’a kadar emir vermeleri gerektiğini belirtmek yararlı olabilir.

Neden OSL ?

  • Birikimlerinizi düşük risk ile verimli şekilde değerlendirebilirsiniz,
  • Kısa vadeli nakit ihtiyaçlarınızı karşılarken, vade ve risk gibi unsurları düşünmeden yatırım yapabilirsiniz,
  • Ayrıca tüm banka ve aracı kurumlarda TEFAS aracılığı ile alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz,
  • Fonun içindeki yatırımları online veya 1 gün gecikmeli internetten takip edebilirsiniz,
  • Günlük ve haftalık repodan daha iyi getiri sağlamak için borsadirektte en hacimli likit ve kısa vadeli bono fonları ile getirilerini karşılaştırabilirsiniz.

Fon Yöneticimiz

Mehmet Taylan Tatlısu

Mehmet Taylan Tatlısu

Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 arası Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde çalışmıştır. 2005-2009 arası Garanti Bankası Genel Müdürlük Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir.2010 – 2014 yılları arasında Osmanlı Menkul’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.Datalar günlük güncellenmektedir.