Serbest Fonlar

Serbest Fonlar

Minerva Serbest Yatırım Fonu

Fon, Borsa İstanbul Hisse Senedi Piyasası'nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle değer yaratma potansiyeline sahip hisse senetlerinde orta/uzun vadeli pozisyon almak ve değerleme olarak pahalı hisse senetlerinde veya endeks üzerine türev araçlar aracılığı ile kısa pozisyon alarak BIST 100 Ulusal Endeksi'nin üzerinde getiri elde etmeyi amaçlar. Hedef, % 100 net uzun pozisyon taşıyarak getiri elde etmektir.

Aylık bülten için tıklayınız.


Anka Serbest Fonu

Fon’un ana yönetim stratejisi; yerli ve yabancı özel şirketlerin bilançolarının detaylı incelenmesi yoluyla bu şirketlerin yüksek getiri sağlayabilecek borçlanma enstrümanlarında alınan uzun ve borçlanma araçlarının üzerine yapılandırılmış türev araçlarda alınan kredili uzun ve/veya kısa pozisyonlardan oluşan bir portföy yapısı oluşturulması suretiyle Türk Lirası bazında mutlak getiri sağlamaktır.

Aylık bülten için tıklayınız.


Atlantik Serbest (Döviz) Fonu

Fon’un ana yatırım stratejisi ABD Doları bazında mutlak getiri sağlamaktır. Ana yönetim stratejisine uygun olarak, piyasa ve varlıklarda meydana gelen dalgalanmalardan yararlanmak için farklı para ve sermaye piyasası araçlarında eş anlı uzun veya kısa pozisyonlar alabilir. Fon herhangi bir menkul kıymete doğrudan veya türev araçlar vasıtası ile dolaylı yatırım yapabilir. Fon uygulayacağı stratejilerde, beklenen getiriyi artırmak amacıyla, kaldıraç yaratan işlemler yapabilir.

Aylık bülten için tıklayınız.


Pasifik Serbest (Döviz) Fonu

Fon’un ana yatırım stratejisi, ABD Doları bazında mutlak getiri sağlamaktır. Fon, döviz cinsinden ihraç edilen Türk ve Yabancı Hazine/Şirket borçlanma araçları ile yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapar. Fon, ABD Dolarının hedge ederek Türk Lirası bazında ihraç edilen borçlanma araçlarına da yatırım yapabilir. Ayrıca fon, portföy getirisini artırmak için kredi/repo/vadeli işlemler aracılığı ile kaldıraç kullanabilir.

Aylık bülten için tıklayınız.


Nasıl Alabilirim ?

Sorularınız için bizimle iletişime geçin