Serbest Fonlar

Serbest Fonlar

Avrasya Serbest Yatırım Fonu

Fonun ana yönetim stratejisi, Türk ve yabancı şirket Eurobond’ larına yatırım yaparak ABD $ bazında getiri yaratmaktır. Bu şirketlere karar verirken şirketlerin temel ve faaliyet analizi yaparak, tahvil anapara ödememe riskini yönetmeyi hedefler. Fon kur riski almaz, tüm varlıkları ABD Dolar bazında veya ABD Dolarına hedge edilmiştir. Fon; Türk şirket borçlanma araçlarına, yabancı şirket eurobondlarına yatırım yapar. Ayrıca faiz ve para swapı enstrümanlarını da kullanır.

Aylık bülten için tıklayınız.

Minerva Serbest Yatırım Fonu

Fon, Borsa İstanbul Hisse Senedi Piyasası'nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle değer yaratma potansiyeline sahip hisse senetlerinde orta/uzun vadeli pozisyon almak ve değerleme olarak pahalı hisse senetlerinde veya endeks üzerine türev araçlar aracılığı ile kısa pozisyon alarak BIST 100 Ulusal Endeksi'nin üzerinde getiri elde etmeyi amaçlar. Hedef, % 100 net uzun pozisyon taşıyarak getiri elde etmektir.

Aylık bülten için tıklayınız.

Anka Serbest Fonu

Fon’un ana yönetim stratejisi; yerli ve yabancı özel şirketlerin bilançolarının detaylı incelenmesi yoluyla bu şirketlerin yüksek getiri sağlayabilecek borçlanma enstrümanlarında alınan uzun ve borçlanma araçlarının üzerine yapılandırılmış türev araçlarda alınan kredili uzun ve/veya kısa pozisyonlardan oluşan bir portföy yapısı oluşturulması suretiyle Türk Lirası bazında mutlak getiri sağlamaktır.

Aylık bülten için tıklayınız.

Kaptan Serbest (Döviz) Fonu

Fon’un ana yatırım stratejisi ABD Doları bazında mutlak getiri sağlamaktır. Ana yönetim stratejisine uygun olarak, piyasa ve varlıklarda meydan gelen dalgalanmalardan yararlanmak için farklı para ve sermaye piyasası araçlarında eş anlı uzun veya kısa pozisyonlar alabilir. Fon herhangi bir menkul kıymete doğrudan veya türev araçlar vasıtası ile dolaylı yatırım yapabilir.Nasıl Alabilirim ?

Sorularınız için bizimle iletişime geçin